Examinations are postponed until further notice due to Covid-19 restrictions

Express Publishing to wydawnictwo założone w 1988 roku. Nadrzędnym celem jego działalności jest podnoszenie standardów nauczania języka angielskiego. Wydając szeroką gamę innowacyjnych materiałów, w tym podręczników, książek do gramatyki, publikacji przygotowujących do egzaminów i beletrystyki w uproszczonej językowo wersji, od blisko 30 lat Express Publishing wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Firma stale się rozwija i obecnie oferuje ponad 3500 tytułów sprzedawanych w ponad 90 krajach. Wydawnictwo nawiązało strategiczną współpracę z wydawcami na całym świecie, co pozwoliło mu stać się jednym ze światowych liderów w branży ELT. Express Publishing odpowiada za opracowanie egzaminów VEC (w zakresie języka angielskiego specjalistycznego / ukierunkowanego zawodowo) oraz administrowanie nimi na całym świecie, a University of Greenwich – za zapewnienie jakości i ważności egzaminów Vocational English Certificate.

 

University of Greenwich jest nowoczesną uczelnią, mocno związaną z biznesem, z licznymi programami uwzględniającymi zdobywanie doświadczenia zawodowego. Uniwersytet dysponuje trzema kampusami, z których główny, znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest zlokalizowany nad Tamizą w Greenwich, w południowo-wschodnim Londynie.

Uniwersytet oferuje szeroki wybór kierunków na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w tym m.in. rachunkowość i finanse, chemię, rolnictwo, informatykę, inżynierię, farmację i socjologię. W skład rozwijającej się, międzynarodowej społeczności uniwersyteckiej wchodzą studenci ze 176 krajów. Uczelnia zapewnia kursy języka angielskiego oraz inne formy nauki wszystkim studentom, których językiem rodzimym nie jest angielski. W tym celu powołana została specjalna Katedra – Centre for Applied Research and Outreach in Language Education (CAROLE). Misja CAROLE polega na prowadzeniu badań i rozwijaniu wiedzy dotyczącej przyswajania drugiego języka oraz na podnoszeniu jakości kształcenia językowego.